Notice: Korzystanie z Elementor\Post_CSS_File uznawane jest za przestarzałe od wersji 2.1.0! Zamiast tego użyj Elementor\Core\Files\CSS\Post. in /home/lexcom/domains/przemyslawbulski.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 4598

Szkolenia, szkolenia, szkolenia… czy to co robię to szkolenia? Czy jestem szkoleniowcem?

… kim jestem?

Czy jestem szkoleniowcem czy trenerem czy coachem czy nauczycielem?

Nie chcę brzmieć ani górnolotnie ani szablonowo bo szablony sprawiały, że robi mi się nie dobrze – nie lubię wpasowywać ale od pewnego momentu w życiu moją pasją jest bycie sobą. A więc kim jestem?

Jestem trenerem(chyba analogia ze sportów walki a jestem trenerem muay-thai) i nauczycielem – uwielbiam się uczyć i uwielbiam uczyć się praktycznych rzeczy… teoria mnie nie interesuje – interesuje mnie doświadczenie i doświadczanie. Czegokolwiek się uczę wprowadzam w czyn albo staram się tego nie uczyć jeżeli nie mam zamiaru uczynić wiedzy częścią rzeczywistości – po prostu dla mnie nie ma to sensu i że tak powiem: „szkoda mi prądu, światła i energii życiowej”. 

Na każdym z moich treningów często powtarzanym zdaniem jest: „Nie wierz w moje słowa – przetestuj, sprawdź, zobacz, poczuj i wyciągaj wnioski.”

Czego uwielbiam się uczyć i uczyć innych?

Może powiem w jakich dziedzinach jestem nauczycielem… inaczej – w jakich dziedzinach czuję się nauczycielem i czuję kompetentny:

1. Jestem hipnoterapeutą – jestem certyfikowanym terapeutą metody RTT(Rapitd Transformational Therapy) ponieważ uważam, że zmiana jest możliwa i konieczna i warto się nauczyć zmieniać szybko i to w pożądanym kierunku. Wiedzę zdobywałem u wielu praktyków, psychiatrów, psychologów, naturoterapeutów w kraju i za granicą przede wszystkim.

2. Jestem naturoterapeutą – od bioenergoterapii, przez ziołolecznictwo, akupunkturę, kinezjologię stosowaną przez hiropraktykę po biomasaż i jeszcze inne formy terapii (wliczając w to hipnozę),

3. Jestem trenerem medytacji, mindfulness i stanu „flow” w życiu na każdej płaszczyźnie życiowej niezależnie czy to jest biznes, życie prywatne czy bardzo prywatne a więc intymne.

4. Jestem trenerem przewagi tlenowej czyli trenerem od oddechu – jestem trenerem metody stworzonej przez Patrick’a McKeown, którą stosuje w odniesieniu do sportowców oraz ludzi biznesu, menadżerów, handlowców czy lekarzy. Mająca swoje źródło od metody Buteyko metodologia pracy z oddechem powoduje, że wiele schorzeń hamuje swój rozwój a wiele schorzeń po prostu przestaje istnieć.

5. Life and Business Coach – szkoliłem się z dwoma federacjami / organizacjami obecnymi w Polsce i jedną zagraniczną i nie ma to znaczenia jakie to organizacje – najważniejsze to, że narzędzi mam dość sporo aby wykorzystać je dla Twojego Dobra.

Jak widzisz kompetencje jakie ciągle zresztą poszerzam i pogłębiam powodują, że za każdym razem staram się, mogę, chcę i potrafię podchodzić do Człowieka holistycznie traktując Człowieka jako całość.

Oczywiście wiele lat występowałem w roli trenera sprzedaży, trenera przywództwa i tak dalej ale za każdym razem podchodzę do człowieka holistycznie, całościowo, kompletnie i bardzo głęboko ponieważ mechanistyczne dla mnie – czysto behawioralne podejście jest dość niekompletne i zaniedbuje bardzo ważne aspekty, które przesądzają o jakości naszego codziennego żcyia. 

Uważam dokładnie tak jak Pierre Teihard de Chardin:

„Nie jesteśmy istotami ludzkim, które miewają duchowe doświadczenia, lecz istotami duchowymi doświadczającymi ludzkiego losu.”

Na swojej drodze zdobywałem wiele uprawnień, zdawałem i będę zdawał jeszcze bardzo wiele egzaminów aczkolwiek uważam, że jako praktyk, trener i nauczyciel tego co praktyczne uważam, że życie jest najlepszą formą weryfikacji. Moje motto to:

„Czegokolwiek się uczysz nie po to żeby być mistrzem w tym czego się uczysz ale aby stać się lepszym Człowiek, lepszym w życiu”.

Niezależnie od tego najważniejsze oficjalne uprawnienia jakie zdobywałem to:

1. Certyfikowany Hipnoterapeuta metody RTT,
2. Master Life Coach – kilka organizacji w tym szkolony przez Steve’a Jones’a,
3. Trener NLP (tak, tak od tego zaczynałem prawie 15 lat temu przygodę z prowadzeniem szkoleń) – trenerzy polscy(szkoliłem się u Źródła) i zagraniczni,
4. Naturoterapeuta – kursy organizowane przez cech Naturoterapetów i Hipnotyzerów,
5. Trener personalny, dietetyk – Precicion Nutrition, MI 40 

Trening umiejętności sprzedażowych wielu u wielu trenerów w wielu organizacjach – zawsze patrzę na to jako doświadczenie w treningu komunikacji, które to doświadczenie przydaje mi się na każdej płaszczyźnie życiowej wliczając w to wychowanie Dzieci.

 To wszystko i wiele, wiele, wiele jeszcze innych doświadczeń powoduje, że czuję się kompetentny do pracy z:

1. Osobami, które chcą dokonać transformacji w życiu na każdym polu (w tym fizyczność i aspekt zdrowotny),
2. Osobami, które chcą osiągać to co wydaje się im niemożliwe – sportowcy(w tym mistrzowie świata kilku dyscyplin ale nie ograniczam się), handlowcy, właściciele firm – ludzie którzy chcą rozwoju na danej płaszczyźnie,
3. Osobami, które chcą poczuć więcej w życiu codziennym i poprawić jakość codziennego doświadczania (mindfulness, medytacja, „flow” itd.).

 

Koszyk
Cart